Ateliere de creatie

Ateliere de creatie reprezinta un mare avantaj pe care membri clubului nostru il au. Dorim sa organizam saptamanal ateliere de creatie pentru membri clubului, avand tematici diferite si foarte distractive.

Ateliere de Creație-Organizam diferite ateliere de creație menite sa dezvolte creativitatea, motrocitatea cât și o dezvoltare armonioasa a copilului prezent în asemenea activitate.

Pe viitor vom publica atelierele de creatie pe care le vom crea special pentru membrii clubului nostru, precum si pentru cei ce doresc sa participe din afara clubului contra cost, pretul atelierului fiind afisat vizibil la fiecare oferta.

Tematici pe care le vom aborda:

1. Ateliere de creatie utilizand materiale reciclabile (se vor utiliza role de carton, fetru, hartie colorata, sfori, capsatoare, hartie creponata)
2. Ateliere de invatare a literelor (se vor descoperi modalitati noi si interesante de a invata literele ajutand copiii sa-si dezvolte multe laturi comportamentale)
3. Ateliere de creatie pentru micile balerine – TUTU (copiii vor fi invatati sa creeze fustite sau rochite TUTU alaturi de parinti)
4. Atelierul sistemul solar (se vor crea, picta, aranja in ordinea planetelor, creand un mini sistem solar pe care copii il vor lua acasa si il vor putea admira inainte de somn)

Si multe altele, gandite cu drag si cu iubire pentru ai nostri ghemotoci
Exemplu:
Tema: Reciclare
Daca iubim Planeta atunci reciclam! Copiii vor invata alaturi de o persoana bine pregatita cum sa recicleze si sa isi faca lucruri cat mai amuzante din produse refolosite. Vor descoperi cat de frumos este sa folosesti lucruri care nu mai sunt folositoare oamenilor mari, asa aratandu-le acestora ce inseamna sa fii copil.
Reciclam si reutilizam! Acesta va fi motto-ul micutilor dupa ce vor participa la atelierul nostru de creatie